
expo
18 października 2022 | 9:30
Sala Wielofunkcyjna we Wrocławskim Centrum Kongresowym | ul. Wystawowa 1
Jakie technologie są przyszłością Wrocławia? Nad czym pracują liderzy lokalnego biznesu? Jak ich produkty i usługi rozwijają nasz region? Dowiesz się na Expo Made in Wroclaw! Zaprezentujemy cztery strefy tematyczne, które należą do obszaru inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska. Podmioty połączą siły, aby przedstawić branże:
- Auto-Moto-Aero-Space
- Przemysł 4.0
- Życie Napędzane Technologią
- Zielony Ład
Dołącz do nas 18 października i przekonaj się, czym może zainspirować Cię biznes, który napędza Wrocław! Wstęp bezpłatny!

Agenda
Wtorek | 18 października | Sala Wielofunkcyjna
Wystawcy_expo

Jesteśmy dostawcą najnowszych technologii w zakresie przemysłowej komunikacji bezprzewodowej, która odpowiada potrzebom przemysłu 4.0 w zakresie autonomiczności, sieci rzeczy, telemetrii, lokalizacji RTLS z dużym naciskiem na cyberbezpieczeństwo.
Era cyfryzacji, która rozwija się w szalonym tempie, wymaga coraz to szerszej, szybszej i bezpiecznej wymiany danych pomiędzy systemami. Komunikacja jest elementem kluczowym a dobór lub łączenie różnych technologii coraz bardziej skomplikowane i wymagające wiedzy.
Od wielu lat zdobywamy tą wiedzę i dzielimy się nią z naszymi klientami. Nasi partnerzy technologiczni z którymi współpracujemy, zostali przez nas szczegółowo sprawdzeni pod kątem jakości, funkcjonalności i niezawodności. Dostarczane przez nas rozwiązania, od lat pracują w wielu branżach przemysłowych w bardzo szerokim zakresie i są nadal rozbudowywane.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
BioCam
BioCam jest startupem medtech z Wrocławia, który zajmuje się rozwojem kapsułki endoskopowej do badań całego układu pokarmowego w warunkach zdalnych, domowych oraz systemu analizy obrazowej do automatycznej detekcji zmian patologicznych i wspierania lekarza w procesie diagnostycznym. Produktem jest cała platforma sprzętowa: kapsułka, aplikacja mobilna oraz platforma telemedyczna wspierana algorytmami AI dla lekarzy i placówek medycznych.
Endoskopia kapsułkowa jest bezbolesną alternatywą endoskopii klasycznej. Wcześniejsze wykrywanie zagrożeń jest kluczowym, kiedy mówimy o nowotworach. Dzięki zastosowaniu automatycznej oceny można skrócić czas badania i jego analizy, oszczędzając czas pacjenta oraz lekarza. BioCam obniża koszty badań przewodu pokarmowego oraz zwiększa komfort życia pacjenta.
BZB UAS
BZB UAS specjalizuje się w projektowaniu, integracji i produkcji Bezzałogowych Systemów Latających oraz świadczeniu usług z ich wykorzystaniem, które dodatkowo wspierane są sztuczną inteligencją. To co wyróżnia BZB UAS to rozbudowane ilości segmentów zastosowania dronów poprzez połączenie ich dotychczasowych funkcji z autorskimi algorytmami bazującymi na sztucznej inteligencji, dzięki czemu spółka jest w stanie dostarczyć klientom usługi oraz produkty dotychczas niedostępne na rynku. Te innowacyjne rozwiązania dostarczają klientom w ekspresowym tempie niezbędnych informacji o stanie ich inwestycji, co pozwala na szybszą reakcję na występujące nieprawidłowości, a także ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Spółka BZB UAS to przede wszystkim ludzie, zaangażowani i oddani swojej pracy profesjonaliści – zawsze gotowi stawić czoło największym wyzwaniom bądź służyć pomocą i wsparciem swoim klientom.
Clone
Od 2014 roku Łukasz Koźlik, konstruktor i założyciel firmy Clone nieustannie rozwija swój projekt pierwszej w historii biomimetycznej ręki do wykorzystania w każdym sektorze gospodarki. Dzięki temu odkryciu proces produkcji stanie się nie tylko szybszy i lepszy, ale także łatwiejszy i bezpieczniejszy. W domu, szpitalu czy sklepie każdy będzie mógł mieć swojego androida do pomocy. Robot używany będzie także tam, gdzie prace powtarzalne niosą za sobą niebezpieczeństwo czy zagrożenie życia dla pracownika. W miejscach, gdzie automatyzacja z wykorzystaniem dotychczasowych robotów jest niemożliwa, technologia, którą opracował Clone spełni postawione wymagania.
Po 8 latach niezależnego R&D Łukasz udowodnił sobie i światu, że można wykorzystać ludzką anatomię do zbudowania najbardziej uniwersalnej maszyny ostatnich dekad. Świat, w którym żyjemy dostosowany jest do człowieka z każdej możliwej strony: narzędzia, maszyny, auta, drzwi, kubki czy krzesła. Więcej energii i czasu kosztuje nas stworzenie środowiska dla nowoczesnego robota, aniżeli dostosowanie maszyny do zbudowanego już otoczenia. Moja ręka to biomimetyczna maszyna, która odtwarza człowieka z syntetycznych i łatwo dostępnych materiałów.
Od początku 2022 roku razem z 14-osobowym zespołem rozwijam swój projekt w firmie pod nazwą Clone. Pracujemy przede wszystkim nad zwiększeniem wytrzymałości mięśni i ich lepszej wydajności. Każdego dnia mierzę się z technologicznymi zagwozdkami, których rozwiązanie zajmuje mi całe dnie i niekiedy noce.
CUDO Kombucha
Cześć! Jesteśmy CUDO Kombucha i od 2016 r. fermentujemy, butelkujemy i rozlewamy dla Was prawdziwą kraftową kombuczę. Nasz oryginalny napój powstaje w procesie naturalnej fermentacji herbaty przy udziale żywych kultur bakterii i drożdży (SCOBY).
W 100% żywa, niepasteryzowana wykazuje właściwości probiotyczne wzbogacając florę naszych jelit. Orzeźwia, musuje i doskonale gasi pragnienie.
CUDO Kombucha dostępna w 7 autorskich smakach: mango jaśmin lemon hop imbir porzeczka marakuja z bergamotką malina z hibiskusem.
Spróbuj na zdrowie!
Dig in Vision
Dig In Vision jest firmą technologiczną, która przygotowuje własne rozwiązanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zajmujemy się opracowaniem kompletnego systemu szkoleniowo-rekrutacyjnego skierowanego do branży spawalniczej. Symulujemy proces spawania technologią MIG/MAG z uwzględnieniem zmian pozycji spawania. Oprogramowanie współdziała z serwisem internetowym, gdzie w sposób automatyczny oceniamy wykonaną spoinę poprzez weryfikację zgodności z wytycznymi technologicznymi określonymi w dokumentacji oraz zgodność z technologią procesu. Ponadto w firmie wykorzystana została technologia druku przyrostowego (druk 3D) w celu wytworzenia uchwytu spawalniczego kompatybilnego z urządzeniem VR. Wydruk ma na celu poszerzenie imersji poprzez odwzorowanie geometrii oraz właściwego ciężaru urządzenia, które spawacz wykorzystuje na rzeczywistym stanowisku spawalniczym.
ISCAS
Jesteśmy dostawcą usług programistycznych. Usprawniamy i automatyzujemy produkcję zarówno w obszarze maszyn jak i systemów.
Tworzymy aplikacje na zamówienie dla klientów produkcyjnych z różnych branż.
Systemy raportowania, monitorowania wydajności produkcji, zarządzania produkcją, systemy klasy LIMS to nasza specjalność.
Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów automatyki przemysłowej, pozwala nam na bezpośrednią integrację ze sterownikami PLC , systemami SCADA i innymi systemami warstwy OT.
Glucoactive
GlucoActive to firma medyczna rozwijająca technologię do bezinwazyjnego pomiaru glukozy we krwi w oparciu o metody optyczne. Firma została założona w 2019 rok i mieści się we Wrocławiu. W prace nad naszą technologią zaangażowany jest 30-osobowy zespół. Aktualnie pracujemy nad naszym pierwszym komercyjnym bezinwazyjnym glukometrem - GlucoStation.
Muke
Muke realizuje przedsięwzięcie z zakresu trzech dziedzin nowoczesnej gospodarki: 1) przemysłu 4.0, IoT; 2) AI oraz Big Data, a także 3) gospodarki obiegu zamkniętego, łącząc te elementy w projekcie Agro-Tech. Tworzymy szybko skalowalną technologię FaaS (Farming-as-a-Service) - rozproszonych, zautomatyzowanych, wysokowydajnych i centralnie zarządzanych modułów uprawowych zlokalizowanych głównie w miastach w supermarketach oraz centrach dystrybucyjnych.
NG Engineering Group
NG Engineering Group jest wiodącym dostawcą kompleksowych usług inżynieryjnych, maszyn i urządzeń specjalnego przeznaczenia oraz rozwiązań softwarowych, wspierających proces rozwoju produktu w różnych gałęziach przemysłu.
Poley.me
Jesteśmy startupem Poley.me, który zaprojektował, skonstruował i skomercjalizował autonomiczne roboty nalewające napoje. Wierzymy, że powtarzalne zajęcia powinny być wykonywane przez maszyny, żeby ludzie mogli oddać się przyjemnościom. Nasze robotyczne bary, przede wszystkim dostarczają nowe doświadczenia w procesie obsługi klientów. Zwiększają także wydajność i minimalizują stratę czasu w odpowiedzi na problemy branży gastronomicznej, eventowej i fitness związane z brakami kadrowymi i oszczędnością zasobów. Maszyna Poley.me obsługuje cały proces od przyjęcia zamówienia, przez płatność, mieszanie, nalanie i wydanie napoju oraz paragonu. Główne podzespoły zostały zaprojektowane i zbudowane w ramach wewnętrznego działu R&D. Nasz zespół składa się ze specjalistów w dziedzinach budowy maszyn, automatyki, oprogramowania, elektroniki, serwisu urządzeń gastronomicznych, projektowania produktów cyfrowych, obsługi klienta, sprzedaży i marketingu. Stworzony projekt jest w pełni funkcjonalnym, autonomicznym barem oferowanym w przystępnym modelu subskrypcyjnym. W chwili obecnej nasze maszyny obsługują 3 bary we Wrocławiu.
Public Mirror
Chcesz wiedzieć, gdzie w internecie publikowany jest Twój wizerunek? Chcesz sprawdzić, czy ktoś używa Twoich zdjęć i Twojego wizerunku bez zgody? Chcesz dowiedzieć się, jakie informacje publikowane są razem z Twoim zdjęciem? Skorzystaj z Public Mirror - narzędzia do monitoringu internetu nowej generacji, w którym do wyszukiwania wzmianek o Tobie wykorzystywane jest Twoje zdjęcie.
Kim jesteśmy?
Cześć! Nazywamy się Public Mirror. Jesteśmy twórcami innowacyjnej technologii, łączącej sztuczną inteligencję oraz mechanizmy rozpoznawania twarzy, dzięki której można monitorować internet w poszukiwaniu zdjęć dowolnej osoby. Zapraszamy na nasze stoisko i darmowe sprawdzenie, gdzie Twój wizerunek publikowany jest w sieci.
Wystawcy strefy wrocławskich innowacji
#PijKranówkę
Społeczna inicjatywa MPWiK S.A. we Wrocławiu i Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Akcja promuje ideę zrównoważonego rozwoju. Zrodziła się z pytania o to dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody, wciąż kupujemy wodę butelkowaną?
Picie kranówki to same korzyści – dla zdrowia, dla domowego budżetu i dla środowiska. Woda dostarczana przez wrocławskie MPWiK jest bezpieczna, zdrowa i przede wszystkim tańsza od butelkowanej – jeden litr kranówki kosztuje mniej niż jeden grosz. Jeśli wybierzesz kranówkę zamiast wody butelkowanej, to w ciągu roku w Twoim portfelu zostanie ponad 1000 zł i oszczędzisz środowisku 19 kg plastiku.
Kampania społeczna ma na celu edukację ekologiczną społeczeństwa i przekonanie do wyboru kranówki jako wody do picia na co dzień. Przedstawia zalety picia wody kranowej i rezygnacji z wody butelkowanej. Kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych jest jedną z misji MPWiK S.A., wpisanych w trend zrównoważonego rozwoju biznesu.
Balluff
Balluff jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji. To przedsiębiorstwo prowadzone przez rodzinę od czterech pokoleń, założone w Neuhausen auf den Fildern koło Stuttgartu i wyrosłe na światowego gracza. Naszymi dziedzinami ekspertyzy są: niezawodna sensoryka, systemy RFID i bezpieczeństwa pracy, rozwiązania do sieci przemysłowych oparte o IO-Link, wizualizacja procesów oraz aplikacje Przemysłu 4.0.
Strona firmowa: www.balluff.pl
Blog: www.innovatingautomation.pl
Carebits
Carebits to polska firma, założona przez pasjonatów posiadających ponad dwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu i zarządzaniu systemami telemedycznymi.
Naszą misją jest zapewnienie dostępu do innowacyjnych, światowej klasy usług i urządzeń do badania stanu zdrowia pacjenta.
Posiadamy najnowocześniejsze oprogramowanie i aparaty telemedyczne. Posiadamy również certyfikaty CE oraz ISO 13485, a także międzynarodowe certyfikaty, których celem jest zagwarantowanie najwyższej jakości wyrobów oraz ich zgodności z wymaganiami prawnymi oraz oczekiwaniami klientów.
Carebits to usługa monitorowania dobrostanu ciąży na podstawie badania kardiotokograficznego (KTG) wykonywanego w domu przy pomocy przenośnego aparatu (KTG). Jest to w pełni bezpieczna metoda, zapewniająca kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu czy gabinecie.
CityLab
CityLab jest innowacyjnym rozwiązaniem zainicjowanym we Wrocławiu, którego głównym celem jest wyznaczanie w przestrzeni miasta obszarów, w ramach których przedsiębiorcy, start-upy, naukowcy i konsorcja tych podmiotów mogą testować autorskie, unikalne i niespotykane w przestrzeni publicznej rozwiązania.
Działania w ramach CityLab skupiają się na poszukiwaniu rozwiązań mających wpływ na codzienne życie mieszkańców Wrocławia, by w ten sposób otrzymać odpowiedź, czy badana w ramach CityLab innowacyjna technologia jest w stanie tego dokonać.
Do programu wybierane są przede wszystkim inicjatywy związane z narzędziami, funkcjonalnościami lub udogodnieniami, które w przyszłości mają szansę stać się komercyjnymi rozwiązaniami, z których skorzystają zarówno mieszkańcy miasta jak
i inne zainteresowane instytucje (np. firmy, instytucje kultury, szpitale itp.). Jednocześnie oceniana jest realna możliwość przeprowadzenia takiego projektu pod kątem występujących możliwości technicznych, finansowych oraz prawnych.
Collins Aerospace
Collins Aerospace Wrocław jest liderem w zakresie zaawansowanych technologicznie i inteligentnych rozwiązań dla globalnego przemysłu lotniczego i obronnego. Wrocławski zakład w ramach grupy Raytheon Technologies funkcjonuje od 2011 roku.
Kampus wrocławskiego zakładu Collins Aerospace liczy 19 ha. Zatrudnienie znajduje tu ponad 1100 osób. Każdego dnia pracują nad rozwijaniem inteligentnych rozwiązań, tak aby latanie było jeszcze bardziej bezpieczne i wydajne. Funkcjonują tu trzy biznesy: Centrum Napraw i Remontów, Centrum Technologii i Inżynierii oraz Centrum Doskonałości Operacyjnej nowych komponentów. Wrocławski zakład zajmuje się konstruowaniem, wytwarzaniem oraz serwisowaniem, specjalizuje się w systemach, a także elementach układów hydraulicznych i pneumatycznych stosowanych w systemach: paliwowych, zarządzania powietrzem w kabinie, bezpieczeństwa i sterowania samolotem. Części produkowane i naprawiane we Wrocławiu są dostarczane do wszystkich największych producentów samolotów i są obecne w większości współczesnych statków powietrznych.
Coventry University Wroclaw
Brytyjska edukacja jest wysoka ceniona przez profesjonalistów na całym świecie, przez co cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród studentów. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może się wydawać wyzwaniem dla pragnących zdobyć brytyjski dyplom, dlatego Coventry University, jako pierwszy brytyjski uniwersytet otworzyło filię w Polsce. Wciąż oferuje możliwość studiowania w Anglii, pozwalając też na uzyskanie brytyjskiego dyplomu bez opuszczania granic Unii.
Jesteśmy nowoczesną uczelnią z przyszłościowym spojrzeniem i dumną tradycją zapewniania wysokiej jakości edukacji, uwzględniającej wykorzystanie badań w praktyce. Dążymy do doskonałości w nauczaniu i współpracy z naszymi partnerami przez zorientowane na biznes i innowacje podejście oraz globalne programy nauczania, tworzone we współpracy z biznesem. Nasze korzenie sięgają aż 1843 roku i Coventry College of Design, który następnie przekształcił się w 1987 r. w Politechnikę, by ostatecznie w 1992 r. zaistnieć jako Uniwersytet.
Freshpod
Startup foodtech z Wrocławia, który stworzył urządzenia do bezobsługowej sprzedaży pysznego jedzenia w biurach, szkołach, lotniskach czy uczelniach. Inteligentne witryny działają w oparciu o autorski software, z aplikacją mobilną i elementami sztucznej inteligencji.
Inpeak
Inpeak to wrocławska marka stworzona z pasji, zamiłowania do inżynierii i z nieustannego dążenia do udoskonalania procesu treningowego.
Od 2017 roku rozwijamy technologię, dzięki której nasze mierniki mocy doceniane są przez zawodników na całym świecie. Zarówno amatorów, jak i drużyny UCI.
Impulsami do rozwoju Inpeak są innowacyjne pomysły, kreowane przez nasz Research & Development Team, do których współtworzenia angażujemy również młodzież akademicką. W Inpeak rozwijamy nie tylko mierniki mocy, ale także inne produkty, takie jak Inpeak SE:GM:ENTS, czyli unikalny system do pomiaru natężenia ruchu rowerowego w miastach. System, który niezaprzeczalnie może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju infrastruktury rowerowej. Zarówno w miastach, jak i na szlakach rowerowych poza ich granicami.
W 2008 roku zaczynaliśmy naszą przygodę jak przystało na start-up, w piwnicy. Choć początki były pełne wyzwań nasza firma postawiła na rozwój najnowszych technologii energoooszczędnych. Dzisiaj Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia w Europie według rankingu Deloitte Fast 50 z 2018 oraz Financial Times 1000 z 2019 r.
Mapping air
Uniwersytet Wrocławski wraz z Politechniką Wrocławską oraz Urzędem Miasta w Bydgoszczy uzyskał dofinansowanie na realizację projektu informacyjno-edukacyjnego pt. „Czy wiesz czym oddychasz – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza” w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączy on w sobie aspekty naukowe (prognozowanie jakości powietrza, pomiary jakości powietrza) oraz praktyczne, wychodząc naprzeciw aktualnym problemom środowiskowym i oczekiwaniom społecznym, takim jak poprawa jakości powietrza czy powszechny dostęp do wiarygodnej informacji o zanieczyszczeniach powietrza w miejscu zamieszkania.
Planeta Robotów
Naszą misją jest zdobywanie wiedzy i dzielenie się nią jak najlepiej.
Robotyka to niezwykle multi-dyscyplinarna dziedzina nauki. Łączy w sobie między innymi informatykę, elektronikę, mechanikę, projektowanie 3d, budowę maszyn. Ta lista jest dłuższa i można takie powiązania z innymi dziedzinami nauki szukać na różnych poziomach. W naszym przekonaniu, ciągły rozwój technologii i nauki będzie przyczyniał się do wzrostu złożoności i ilości powiązań w dowolnym systemie. Tym samym przyszłe zawody też będą pożądały multi-specjalistów czy też „generalistów”.
Uważamy, iż dziedzina robotyki stanowi bardzo dobre środowisko do nauki wielu współczesnych zagadnień w praktyce, od najmłodszych lat!
Wypracowany unikalny system zajęć oparty na wszechstronnych i dobrze znanych klockach LEGO® pozwala połączyć ze sobą naukę z zabawą w jedność.
W swojej działalności skupiamy się na organizacji kreatywnych zajęć pozalekcyjnych z robotyki i programowania. Wykorzystując przy nich złożone środowisko do ogólnego nauczania STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).
Project Scorpio
Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD działa od 2009 r. przy Katedrze Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Nasz zespół składa się z ponad 50 członków, podzielonych na różne działy. Jesteśmy głównie znani z Projektu Scorpio, czyli łazików marsjańskich , ale realizujemy także inne projekty, m.in. lądownik marsjański Eagle czy kolonię marsjańską Twardowsky! Będąc jednym z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych zespołów staramy się promować sektor kosmiczny w naszym kraju poprzez udział bardzo wielu wydarzeniach branżowych, organizację zajęć dla dzieci czy wizyty w zagranicznych ośrodkach badawczych, np. NASA Jet Propulsion Laboratory.
Cyklicznie bierzemy udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach z serii Rover Challenge, gdzie ścieramy się z najlepszymi drużynami z całego świata.
PWr Aerospace
Jesteśmy grupą studentów, mających jedną wizję - Wrocław będący kosmiczną stolicą Polski. Połączyła nas pasja do kosmosu, dzięki czemu powstało nasze koło naukowe - PWr Aerospace. W jego stworzeniu wsparł nas dr hab. inż. Paweł Kabacik, który od października 2016 roku jest opiekunem koła.
Od tego czasu stawiamy kolejne kroki w kierunku rozwijania technologii kosmicznych. Aktualnie naszym głównym projektem jest WroSat - pierwszy wrocławski nanosatelita wykonany przez studentów. W przeszłości zrealizowaliśmy liczne misje stratosferyczne, rakietowe, a także należeliśmy do sieci Polish Fireball Network, posiadając jedyną we Wrocławiu stację obserwującą nocne niebo.
Od paru lat bierzemy udział w CanSat Competition United States. Z roku na rok nasze sondy są coraz bardziej doceniane, a w tegorocznej edycji udało nam się zająć 2. miejsce w tym prestiżowym konkursie.
Naszą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielimy się z innymi, udowadniając, że niebo nie jest żadną granicą. Organizujemy warsztaty oraz prelekcje, zarówno dla studentów, jak i dzieci czy młodzieży. Aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach uczelni, polskich konferencjach kosmicznych, a także wspieramy obozy naukowe, przypominając, że z góry widać więcej.
Członkowie naszego koła mają możliwość pracy przy wymagających i innowacyjnych projektach, dla których szukamy nieszablonowych rozwiązań. Testowane są w ekstremalnych - bo prawdziwych - warunkach. Każdy, kto ma zapał do pracy i miłość do kosmosu w sercu jest u nas mile widziany.
PWr in Space
Koło Naukowe PWr in Space powstało w 2017 roku, kiedy to kilkanaście osób połączyło wspólne zamiłowanie do kosmosu.Z roku na rok zespół powiększa się, realizując coraz bardziej ambitne projekty. Obecnie w PWr in Space działa aktywnie kilkadziesiąt osób, realizując trzy projekty: PoliWrocket, PoliFloater i PoliPlane. Wykorzystują w nich nowoczesne technologie w zakresie oprogramowania, materiałów kompozytowych, druku 3D oraz spiekania materiałów. Koło naukowe wypracowało przez te kilka lat działalności innowacyjne rozwiązania, które doceniają sędziowie na międzynarodowych zawodach czy firmy z branży kosmicznej. Co roku bierzemy udział w międzynarodowych zawodach rakiet eksperymentalnych w Stanach Zjednoczonych i Portugalii. Do tej pory zbudowaliśmy już 5 rakiet eksperymentalnych, a na zawodach zdobyliśmy w 2021 roku 1 miejsce w Portugalii i 3. w Stanach Zjednoczonych oraz 2 miejsce w Stanach Zjednoczonych w 2022 roku.
PWr Racing Team
Strategiczne Koło Naukowe PWR Racing Team działa od 2009 roku na Politechnice Wrocławskiej. Od 13 lat co roku projektujemy i budujemy nowy bolid klasy Formula Student, aby wystartować nim w międzynarodowych zawodach. Jest to skomplikowany projekt, w który zaangażowanych jest ponad 50 studentów wrocławskich uczelni, a także około 120 firm sponsorskich. Po 11 latach konstruowania bolidów spalinowych, zdecydowaliśmy się na kolejny krok i stworzyliśmy pierwszy w historii Zespołu bolid elektryczny z systemami jazdy autonomicznej. Bolid RT12e jest przełomowy pod wieloma względami. Posiada on między innymi: dwa autorskie silniki elektryczne, pełny monocoque, baterię złożoną z 448 ogniw, a także systemy autonomiczne. W tym roku braliśmy udział w 3 edycjach zawodów Formula Student: Formula Student Germany, Formula Student East, Formula Student Alpe Adria. Dodatkowo prezentowaliśmy nasz bolid na różnorodnych wydarzeniach motosportowych lub branżowych.
SatRev
SatRev został założony w 2016 roku z celem rozwoju konstelacji satelitów obserwacyjnych dostarczających obraz w czasie rzeczywistym. Firma była pierwszą w Polsce, która umieściła swoje satelity: Światowid (2019), KRAKsat (2019), AMICal Sat (2020) i STORK (2021) na orbicie okołoziemskiej. Raport NASA „State of the Art Small Spacecraft Technology” wymienia SatRev jako jedną z niewielu firm na świecie, która kompleksowo zajmuje się projektowaniem, produkcją i wynoszeniem na orbitę nanosatelitów obserwacyjnych, zabezpieczając przy tym pełny łańcuch wartości (ang. value chain).
W czerwcu 2021 r. SatRev umieścił dwa satelity STORK-4 i STORK-5 „Marta” na niskiej orbicie okołoziemskiej, a w styczniu 2022 kolejne sześć. Satelity SatRev mogą być wykorzystywane do rozwiązywania problemów związanych z wykorzystaniem i optymalizacją zasobów w szerokim zakresie zagadnień, takich jak rolnictwo precyzyjne, ocena zasobów energetycznych, monitorowanie infrastruktury transportowej. Obecni inwestorzy to polskie fundusze VC, takie jak JR HOLDING, Infini, Newberg, Tech Invest Group i Kvarko (część programu finansowania start-upów naukowych NCBiR).
Obecnie SatRev wdraża kolejny krok na drodze do budowy funkcjonalnej, komercyjnej konstelacji 1,500 satelitów obserwacyjnych (REC) do 2028 roku.
Scanway
Scanway jest innowacyjnym polskim MŚP z pełnym udziałem polskiego kapitału, rozwijającym się od początku 2016 roku. Wyróżnia się przede wszystkim dwutorowością działania – łączeniem dwóch gałęzi biznesowych: przemysłu i kosmosu za pomocą zaawansowanych systemów optoelektronicznych. Specjalizuje się w systemach wizyjnych, obserwacjach zdalnych i przetwarzaniu obrazów.
W sektorze kosmicznym Scanway specjalizuje się w tworzeniu i implementacji wysokorozdzielczych układów do obserwacji Ziemi dla mikro- i nanosatelitów. Zespół inżynierów ma za plecami kilka zrealizowanych projektów m. in.: laserowy system 3D do orientacji w przestrzeni wywierconych cząstek (eksperyment DREAM) oraz prototyp satelitarnego systemu do obserwacji Ziemi (ScanSAT).
Obecnie w ramach współpracy konsorcjalnej z kluczowymi podmiotami sektora kosmicznego w Polsce zespół tworzy trzy teleskopy optyczne – dwa w ramach projektu PIAST (Polish ImAging SaTellites) – prekursor polskiej konstelacji satelitarnej oraz jeden w ramach projektu EagleEye – największy polski mikrosatelita obserwacyjny.
Równolegle firma rozwija własną linię produktową wysokorozdzielczych teleskopów do obserwacji Ziemi (SOP – Scanway’s Optical Payload) oraz zintegrowanych systemów do autodiagnostyki satelitów (SHS – Satellite Health Scanner). Prototypy danych produktów zostaną przetestowane podczas zbliżającej się misji STAR VIBE.
SmartCity Wrocław
Idea smart city rozwijana jest we Wrocławiu od kilku lat – podobnie jak w innych miastach w kraju i na świecie, w stolicy Dolnego Śląska dostrzeżono potencjał we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań przynoszących korzyści dla miasta i mieszkańców. Znaczenie tej tematyki podkreślają władze miasta, m.in. tworząc w Urzędzie Miejskim specjalną jednostkę odpowiedzialną za wybór projektów i koordynację wdrażania rozwiązań. Głównym celem, jaki przyświeca pracy Działu ds. SmartCity jest podnoszenie jakości życia mieszkańców, często przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W ramach idei Smart City we Wrocławiu został stworzony CityLab Wrocław.
Spoty
Jesteśmy polską marką i chcemy wnieść komfort pracy do Twojego biura. Sami projektujemy, produkujemy i dostarczamy pomieszczenia akustyczne dla firm oraz przestrzeni publicznych w Polsce jak i w Europie.
Redukujemy hałas tam, gdzie utrudnia on skupienie i obniża komfort pracy. Zapewniamy prywatność w miejscach, w których jej brakuje. W skrócie, stworzyliśmy Spoty, by wyciszyć biurowe emocje i pomieszczenia – dosłownie!
Toyota & Lexus Centrum Wrocław
Toyota & Lexus Centrum Wrocław należy do prestiżowej grupy TOP50 dealerów w Polsce i jest właścicielem: Toyota Centrum Wrocław, Lexus Wrocław oraz Toyota Konin. Zgodnie z filozofią marki od kilkunastu lat dostarcza i serwisuje innowacyjne samochody, w tym najnowocześniejsze nisko i zero emisyjne modele. Firma prowadzi dwa salony Toyoty we Wrocławiu, ale już tej jesieni dojdzie do ich synergii przy ul. Klecińskiej 155. Tam już od wiosny powstaje najnowocześniejszy salon Toyoty w południowej Polsce, którego otwarcie nastąpi jeszcze w 2022 r.
Podczas Made in Wrocław Toyota Centrum Wrocław zaprezentuje w strefie EXPO zeroemisyjny samochód elektryczny na wodór - Toyotę Mirai drugiej generacji. Ten wyjątkowy model nazywany autem przyszłości nie tylko nie emituje żadnych spalin, ale w wyniku reakcji zachodzącej w jego silniku - produkuje czystą wodę w postaci pary wodnej i oczyszcza powietrze! Czas jego ładowania wynosi zaledwie 5min, a średni zasięg to aż 650 km.
Uczestnicy wystawy będą mogli również odwiedzić stoisko, na którym zobaczą m.in. przekrój przez napęd hybrydowy oraz dowiedzą się, jak działają niskoemisyjne napędy, w tym napęd elektryczny na wodór.
Uniwersytet Wrocławski
Działamy od 1702 roku i jesteśmy jedną z najstarszych uczelni Europy Środkowej. Bazujemy na dziedzictwie historycznym Śląska oraz spuściźnie kultury austriackiej, pruskiej, czeskiej i polskiej, kontynuując także tradycje polskich uniwersytetów we Lwowie i Wilnie.
Posiadamy tytuł Uczelni Badawczej jako jedyna uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z dziesięciu w kraju. Oznacza to, że w najbliższych latach będziemy otrzymywać dodatkowe środki finansowe na realizację projektu Uniwersytetu Wrocławskiego, który został wyróżniony w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Projekt zakłada wiele korzyści dla obecnych i przyszłych studentów naszej Uczelni, w tym m.in. programy stypendialne i granty, tutoring, zmniejszenie liczebności grup zajęciowych oraz rozszerzenie oferty programów w języku angielskim i wprowadzenie dodatkowych studiów jednostopniowych przeznaczonych dla osób szczególnie zdolnych i ambitnych.
Urvis bike
Zaprojektowany, wyprodukowany i zmontowany w Polsce. Rower eCargo jako usługa - z indywidualnym dostosowaniem, pełną gwarancją i serwisem.
Zielony Wrocław
Działania na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju realizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Zonifero
Zonifero Workplace to mobilna platforma SaaS klasy korporacyjnej, stworzona, aby pomóc firmom zoptymalizować zasoby w miejscu pracy, poprawić produktywność oraz zapewnić pracownikom zadowolenie i bezpieczeństwo.
Zonifero Building to z kolei cyfrowa warstwa nowoczesnego biurowca. Głęboko zintegrowany z kontrolą dostępu, systemami zarządzania budynkiem oraz urządzeniami IoT i systemami FM, sprawia, że budynki są gotowe na przyszłość, umożliwiając konfigurowanie, łączenie i aktualizowanie ich zgodnie ze stale zmieniającymi się potrzebami najemców.
mapa_expo

Zobacz jak było rok temu

zostań partnerem
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami na adres mailowy:

Kontakt

Copyright (c) 2022 ARAW S.A., Gmina Wrocław | | Regulamin targów